Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Barclay Shield 3 28 Nov 20 Lower Eltham
159 MJ Stanley 122  CM Salm 2/22 D Smith 2/25
def by Riverside
8/174(cc) S Villani 45 N Chrimes 43 D Pote 27*  KC Richards 2/16 B Roberts 2/28
Eltham Lower Park (Oval 2 - South) 
C Grade 3 28 Nov 20 Riverside
1/64 N Bragg 25*  
def Lower Eltham
62 J Whitcher 29  N Hoobin 5/13 S Gibbs 2/13
Whatmough Park (Oval #2 West) 
F1 Grade 3 28 Nov 20 Eltham
6/138(cc) S Luckman 63 T Luckman 32  B Grant 2/12
def by Lower Eltham
1/146 S Hone 67* A Andrews 46  
Susan Street Reserve 
G2 Grade 3 28 Nov 20 Lower Eltham
82 CA Pitcher 36  A Altham 3/12 JL LOVELL 2/9
def by Mill Park
5/88  C McColl 2/16
Eltham Lower Park (Oval 1 - North) 
A Division - Veterans 2 29 Nov 20 Lower Eltham
7/226(cc) M Minney 45* G Pavey 40* J Bubis 28  J Tsiotinas 3/19
def by Templestowe 1
5/231 DA Petersen 43* RA Harford 40* A Morrison 40* A Harrison 36 J Tsiotinas 29 SJ Walker 29*  AM Stuart 3/28
Eltham Lower Park (Oval 1 - North) 
Renegades Girls DV- Level 1 3 2 Dec 20 Greensborough
1/168  
def Lower Eltham
13/55(cc)  D Edmonds 5/6 T Fatouros 2/7
Greensborough War Memorial 
North Region Senior T20 1 1 Dec 20 Lower Plenty
8/115 LJ Chilcott 31  K Madusanka 3/23
def by Lower Eltham
4/158(cc) Z Macciocca 83 MJ Stanley 40  A Caldera 2/14 L Caldera 2/33
Anthony Beale Reserve (#2 Oval ( West)) 
VCV Over 50's C Grade Legends 2 29 Nov 20 Lower Eltham
6/146(cc) C Glouftsis 40*  J Verde 2/18 P Cutter 2/31
def Eley Park
5/145(cc) J Linley 39* M Jago 27 P Cutter 25  WG Richards 2/8
Eltham Lower Park (Oval 1 - North) 
U16 Red - Nillumbik 3 4 Dec 20 Lower Eltham
8/64(cc)  
def by North Eltham Wanderers
2/126(cc)  
Eltham Lower Park (Oval 2 - South) 
U14 Red - Nillumbik 3 4 Dec 20 Plenty CC
4/107(cc) J Callegari 42*  
def Lower Eltham
40  D Rekhi 3/8
Plenty Park 
U12 Red Nillumbik 3 4 Dec 20 Lower Eltham
2/105  
def North Eltham Wanderers
8/10  A SMITH 3/1 M Miller 2/0 L Gibbs 2/5
Eltham Lower Park (Oval 1 - North)